28 czerwca 2022

Kredyt Hipoteczny – Doradca Kredytowy Rzeszów

doradca kredytowy Rzeszów

Hiportal Doradca Kredytowy z Rzeszowa oferuje bezpłatną i kompleksową obsługę procesu kredytowego przy uzyskiwaniu kredytu hipotecznego poprzez ekspertów kredytowych. Specjalizujemy się w kredytach hipotecznych oraz kredytach dla firm. Działamy jako pośrednik kredytowy. Mamy oferty kredytów hipotecznych wielu banków. Szeroka oferta produktów finansowych pozwala ekspertom kredytowym na optymalne dostosowywanie rozwiązań finansowych do sytuacji i potrzeb Klientów.

Wyślij Formularz Kontaktowy a Ekspert Kredytowy oddzwoni

Lub zadzwoń do Eksperta Kredytowego – telefon 502 407 637

Dla naszych Klientów bezpłatnie porównujemy oferty kredytów hipotecznych wielu banków. Pomagamy przygotować, wypełnić i złożyć wnioski kredytowe. Szczegółowo analizujemy oferty kredytowe wymagania banków. Dbamy aby nasi Klienci bez niepotrzebnego stresu i optymalnie szybko uzyskali kredyt niezbędny do realizacji celów. Nasi doradcy kredytowi to osoby z wieloletnim doświadczeniem na rynku kredytów hipotecznych oraz kredytów dla firm.

Dlaczego warto korzystać z naszych usług

  • Hiportal współpracuje wyłącznie z ekspertami kredytowymi z wieloletnim doświadczeniem.
  • Usługi świadczone przez współpracujących z nami ekspertów kredytowych są bezpłatne dla Klientów.
  • Jesteśmy wynagradzani przez banki oraz inne instytucje finansowe.
  • Obsługujemy naszych Klientów kompleksowo a więc od pierwszej konsultacji do wypłaty kredytu.
  • Nasi doradcy kredytowi mają dostęp do ofert kredytowych wielu banków.
  • Zajmujemy się również refinansowaniem już spłacanych kredytów hipotecznych.
  • Działamy w całym Rzeszowie oraz okolicznych miejscowościach.
  • Obsługujemy osoby fizyczne oraz firmy.
kredyt hipoteczny Rzeszów

Kredyt hipoteczny w Rzeszowie krok po kroku – nasz poradnik od A do Z

Postanowiliśmy w jednym miejscu zamieścić najważniejsze informacje na temat kredytów na zakup nieruchomości – swoisty poradnik kredyt krok po kroku. Dzięki temu nie musicie szukać w wielu miejscach gdyż nasza pigułka pozwala na zapoznanie się z podstawową wiedzą na temat kredytów hipotecznych. Warto przeczytać przed rozpoczęciem poszukiwania kredytu na zakup wymarzonego mieszkania czy domu. Ekspert kredytowy z Rzeszowa poleca ten poradnik.

Kredyt Hipoteczny Rzeszów – Kredyty Hipoteczne w Rzeszowie

Nasze usługi pośrednictwa kredytowego są dla Ciebie bezpłatne. Wynagradzają nas banki i inne instytucje finansowe. Działamy jako pośrednik kredytowy w Rzeszowie i okolicznych miejscowościach. Decydując się na nasze usługi otrzymasz dedykowanego, osobistego doradcę kredytowego. Twój osobisty doradca kredytowy Rzeszów to zawsze będzie ekspert z wieloletnim doświadczeniem.

Oferta kredytów hipotecznych w Rzeszowie

Jeżeli chcesz skonsultować się z ekspertem kredytowym w Rzeszowie gdyż zastanawiasz się nad kredytem hipotecznym to dobrze trafiłeś. Dzięki Hiportal trafisz do doświadczonego i rzetelnego doradcy hipotecznego. Z naszymi ekspertami kredytowymi zrealizujesz swoje marzenia o zakupie mieszkania, domu czy działki w Rzeszowie. Hiportal bezpłatnie i kompleksowo obsługuje proces kredytowy przy kredycie hipotecznym. W Rzeszowie współpracujemy z doświadczonymi i rzetelnymi ekspertami wyspecjalizowani w kredytach hipotecznych. Z nami bez stresu i straty czasu uzyskasz kredyt mieszkaniowy. Pamiętaj, iż oferowane przez ekspertów kredytowych Hiportal usługi pośrednictwa kredytów hipotecznych są bezpłatne dla Klientów gdyż wynagradzają nas banki.

Współpracujemy z wieloma bankami oferującymi kredyty hipoteczne. Porównujemy oferty kredytów hipotecznych różnych banków, pomagamy skompletować, wypełnić i złożyć wnioski kredytowe. Wraz z Klientami analizujemy niezbędną w procesie kredytowym dokumentację oraz oferty kredytów mieszkaniowych. Wyjaśniamy zapisy umów kredytów hipotecznych. Pilnujemy aby sprawnie i szybko przejść cały proces kredytowy i uzyskać dla Klienta najlepszy kredyt hipoteczny. Doradca kredytowy w mieście Rzeszów zaprasza na rozmowę o kredycie hipotecznym.

Proces uzyskiwania kredytu hipotecznego

Krok 1 – wstępna weryfikacja zdolności kredytowej. Za nim rozpoczniemy poszukiwanie mieszkania warto sprawdzić na jaką kwotę kredytu mamy szanse. To po to aby nie okazało się, iż znajdziemy mieszkanie a żaden bank nie udzieli nam kredytu na tak wysoką kwotę. Aby wstępnie sprawdzić możliwości uzyskania kredytu hipotecznego zachęcamy do konsultacji z ekspertem kredytowym. Eksperci kredytowi dysponują dostępem do szczegółowych kalkulatorów kredytowych banków i dlatego są w stanie wstępnie sprawdzić na jaki kredyt may szanse.

Ekspert kredytu hipotecznego z Rzeszowa uważa, iż dobrym pomysłem jest również na tym etapie pobranie własnego raportu z Biura Informacji Kredytowej. Sprawdźmy wymagania dotyczące wkładu własnego tak aby być świadomym tych wymagań i móc im później sprostać. Pamiętajmy, iż jest to wstępne sprawdzenie zdolności a ostatecznie zdolność kredytową będzie weryfikował każdy bank do którego Klient złoży wniosek o kredyt hipoteczny.

Krok 2 – znalezienie odpowiedniego mieszkania. Jeżeli już wiemy na jakie mieszkanie nas stać to należy je znaleźć. Pamiętajmy aby nie śpieszyć się tylko na spokojnie obejrzeć od kilku a nawet do kilkunastu mieszkań. Dzięki temu będziemy mieli materiał do porównań i wyposażeni w dużo wiedzy podejmiemy decyzję. Jest to niezwykle istotny element procesu kredytowego stąd nie należy się z nim śpieszyć. Pamiętajmy zawsze, iż celem procesu jest zakup wymarzonego mieszkania a nie samo wzięcie kredytu hipotecznego. Ekspert kredytów hipotecznych z Rzeszowa podpowiada, iż poszukując mieszkania warto skorzystać z pomocy pośredników nieruchomości.

Krok 3 – wybór banków do których złożymy wnioski kredytowe. Mając wybrane mieszkanie i po zawarciu umowy przedwstępnej przystępujemy do wyboru banków do których złożymy wnioski o kredyt hipoteczny. Na rynku działa wiele banków udzielających kredytów hipotecznych dlatego wybór kilku do których złożymy wnioski nie jest łatwy. Dlatego też warto skorzystać z pomocy eksperta kredytu hipotecznego – choćby takiego jak ekspert kredytu hipotecznego Hiportal z Rzeszowa. Eksperci kredytowi doskonale znają oferty banków więc mogą nam pomóc wybrać te, które najbardziej odpowiadają sytuacji danego Klienta oraz jego potrzebom

Krok 4 – złożenie wniosków o kredyt hipoteczny. To formalna część procesu kredytowego. Należy przygotować dokumenty wymagane przez dany bank i wypełnić odpowiednie formularze wniosków kredytowych. Podpisane wnioski wraz z załącznikami składamy do banków i czekamy na decyzję kredytową wraz z ofertą. Oczywiście uzyskamy ofertę kredytu hipotecznego wyłącznie gdy decyzja banku będzie pozytywna. W trakcie procesu decyzyjnego analitycy bankowi mogą dopytywać o różne kwestie a także wymagać dodatkowych dokumentów. Jeżeli współpracujemy z ekspertem kredytowym to on zadba o to aby proces kredytu hipotecznego przebiegał sprawnie i bez opóźnień. Ekspert kredyt hipoteczny Rzeszów zawsze pilnuje aby proces kredytowy był optymalnie szybki.

Krok 5 – wybór oferty kredytu mieszkaniowego. Jeżeli uzyskaliśmy kilka ofert kredytu hipotecznego to musimy zdecydować się na jedną z nich. W porównaniu ofert również może nas wspomóc ekspert kredytowy jednak to zawsze Klient podejmuje samodzielną decyzję. W trakcie porównywania ofert można również spróbować negocjacji z bankami. Jednak nie wszystkie banki to umożliwiają. Zwróćmy uwagę na podstawowe koszty kredytu hipotecznego takie jak marża banku czy prowizja oraz ewentualne dodatkowe wymagania takie jak ubezpieczenia czy wymogi związane z założeniem rachunku w banku. Ekspert kredyt hipoteczny Rzeszów podpowiada aby zwrócić uwagę na główny koszt kredytu czyli jego oprocentowanie.

Krok 6 – zawarcie umowy kredytu hipotecznego. Gdy już wybierzemy ofertę kredytu to bank przygotuje dla nas umowę kredytową. Powinniśmy dokładnie zapoznać się z jej treścią i upewnić czy jej zapisy są dla nas zrozumiałe oraz zgodne w uprzednio uzyskaną ofertą. Jeżeli korzystamy z usług eksperta kredytowego to możemy go poprosić o wspólne przeczytanie umowy kredytowej. Podpisujemy umowę kredytu hipotecznego i wnosimy wymagany wkład własny.

Krok 7 – podpisanie aktu notarialnego i wypłata kredytu. Aby formalnie stać się właścicielem mieszkania umowę kupna sprzedaży musimy zawrzeć w formie aktu notarialnego. Aby to uczynić musimy stawić się u notariusza i zawrzeć przed nim umowę ze stroną sprzedającą. Dopiero po podpisaniu aktu notarialnego bank wypłaci kwotę kredytu hipotecznego.

Krok 8 – rozpoczęcie spłaty rat kredytu hipotecznego. Od teraz jesteśmy już właścicielami mieszkania i rozpoczynamy spłatę kredytu hipotecznego. Zgodnie z harmonogramem spłat rat kapitałowo-odsetkowych kredytu mieszkaniowego co miesiąc przelewamy określoną kwotę na rachunek wskazany przez bank. Jeżeli mamy rachunek w danym banku to możemy również wyrazić zgodę aby bank samodzielnie automatycznie pobierał odpowiednią kwotę z naszego rachunku. Doradca kredytowy z Rzeszowa zaprasza do kontaktu Klientów poszukujących kredytu hipotecznego na konsultacje telefoniczne lub internetowe.

kredyt ze stałym oprocentowaniem

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem czy zmiennym – jak je porównywać ?

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem czy zmiennym ? To zapewne nie jest łatwe pytanie a obecnie jest kierowane do każdego kto myśli o kredycie hipotecznym. I mimo, że naszym rynku oferowane są kredyty hipoteczne jedynie z okresowo stałym oprocentowaniem to naszym zdaniem warto je analizować i porównywać z opartymi o zmienne odsetki. Jednak wcześniej należy wiedzieć o co pytać ekspertów kredytowych lub bankowych aby móc podjąć decyzję. W niniejszym poradniku kredytowym Ekspert kredytów hipotecznych odpowiada na pytanie co to takiego kredyt z okresowo stałym oprocentowaniem oraz jaka jest obecnie oferta banków w tym zakresie. W tekście znajdziemy również wskazówki na co zwrócić uwagę porównując kredyt z okresowo stałym oprocentowaniem i zmiennym.

Porównujemy Kredyty Hipoteczne wielu Banków

Nie obawiamy się skomplikowanych transakcji opartych o kredyty hipoteczne. Tak projektujemy obsługę Klienta aby zrealizować jego cele i marzenia. Z nami sprawnie i bezpiecznie przejdziesz przez proces kredytu hipotecznego. Odezwij się do nas – to nic nie kosztuje. Wypełnij i wyślij formularz kontaktowy a oddzwonimy i będziesz mógł porozmawiać z ekspertem od kredytów hipotecznych. Znamy doskonale rynek finansowania zakupu nieruchomości w Rzeszowie.

Konsultacje kredytu hipotecznego w Rzeszowie

Zadzwoń do nas lub wypełnij i wyślij formularz kontaktowy. Nasz ekspert kredytu hipotecznego oddzwoni najpóźniej w kolejnym dniu roboczym i będziesz mógł skonsultować się w zakresie Twoich potrzeb kredytowych. Takie konsultacje online w zakresie kredytu hipotecznego są niezwykle pomocne dla naszych Klientów. Dzięki nim możemy przekazać podstawowe informacje na temat kredytu hipotecznego oraz odpowiedzieć na wszystkie pytania. W kolejnym etapie obsługi umawiamy Klienta na spotkanie z ekspertem hipotecznym w Rzeszowie. Jeżeli Klient ma takie życzenie to konsultacje z ekspertem mogą odbyć się w formie wideokonferencji.

Podstawowe pojęcia związane z kredytem hipotecznym

Wkład własny kredytobiorcy – zgodnie z rekomendacjami wydawanymi przez Komisję Nadzoru Finansowego nie może udzielić kredytu o kwocie wyższej niż 100% wartości kredytowanej nieruchomości. To KNF w swoich rekomendacjach a także banki samodzielnie określają jaką część wartości nieruchomości mogą kredytować. Zazwyczaj jest to maksymalnie 80-90% wartości. Brakująca część to jest nasz wkład własny. Najczęściej wkład własny jest wnoszony w gotówce jednak może być tak, iż bank zgodzi się na ubezpieczenie brakującej jego części. Jako wkład własny bank może również zaakceptować blokadę środków na rachunku własnym kredytobiorcy, zastaw na denominowanych papierach wartościowych Więcej informacji na temat wkładu własnego znajdziesz w poradniku kredytu hipotecznego.

Marża banku udzielającego kredytu hipotecznego – naszym zdaniem to najważniejszy element kosztu kredytu hipotecznego. Marża jest wyrażona w wartościach procentowych. Marżę oferuje bank i czasem zgadza się na jej negocjowanie. Marża nie zmienia się przez cały okres trwania umowy kredytu hipotecznego. Jest ona wpisywana do umowy kredytu hipotecznego gdyż jest to podstawowy składnik oprocentowania kredytu. Marża jest jednym z dwóch składników oprocentowania kredytu hipotecznego.

Drugi składnik oprocentowania kredytu hipotecznego to stopa referencyjna, która zależy od rynkowych stóp procentowych ustalanych przez Radę Polityki Pieniężnej. Aby nie było wątpliwości zaznaczamy, iż piszemy tutaj wyłącznie o kredytach hipotecznych opartych o zmienną stopę procentową. Suma marży i stopy referencyjnej daje nam stawkę oprocentowania kredytu hipotecznego. Czyli im wyższa marża tym wyższe odsetki od kredytu hipotecznego zapłacimy. A odsetki będziemy płacić co miesiąc w każdej racie kapitałowo – odsetkowej. Szczegółowo na temat marzy banku piszemy w naszym poradniku kredytowym.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego – może być zmienne lub stałe. Oprocentowanie zmienne to suma marży banku oraz stopy referencyjnej (patrz definicję marży banku). Oprocentowanie jest zmienne gdyż jego wartość może zmieniać się zależnie od wysokości stawki referencyjnej (najczęściej jest to WIBOR 3M lub WIBOR 6M). Na wysokość stawki referencyjnej mają wpływ wartości stóp procentowych NBP, których wielkość określa Rada Polityki Pieniężnej. Tak więc zmiana stóp NPB powoduję zmianę WIBOR a to z kolei wpływa na oprocentowanie kredytu hipotecznego.

W przypadku oprocentowania stałego to bank samodzielnie określa oprocentowanie stałe, które będzie obowiązywało przez określony czas. Przez ten czas oprocentowanie kredytu hipotecznego nie ulegnie zmianie. Zapraszamy do naszego poradnika kredytowego odnośnie tematyki kredytów hipotecznych opartych o stałe oprocentowanie.

Ubezpieczenie przy kredycie hipotecznym – przy zakupie mieszkania na kredyt mamy do czynienia z wieloma czynnikami ryzyka. A tam gdzie pojawia się ryzyko to bardzo często możemy je zabezpieczać poprzez polisy ubezpieczeniowe. Dlatego też w procesie kredytu hipotecznego możemy spotkać się z wieloma różnymi możliwościami zakupu ubezpieczenia. Od przedłożenia w banku niektórych polis kredytowych bank może uzależnić udzielenie kredytu hipotecznego. Najważniejsze polisy obowiązkowe to ubezpieczenie nieruchomości finansowanej kredytem hipotecznym oraz ubezpieczenie na życie kredytobiorcy z cesją polisy na bank. Szerzej na temat ubezpieczenia przy kredycie hipotecznym piszemy w naszym poradniku kredytowym.

wniosek o kredyt hipoteczny

Wniosek o kredyt hipoteczny – co warto sprawdzić zanim go złożymy

Wniosek o kredyt hipoteczny to działanie do którego warto się dobrze przygotować poprzez uzyskanie odpowiedniej wiedzy. Samo opracowanie, skompletowanie oraz złożenie wniosku to czynność sformalizowana jednak dobrze jest wiedzieć co banki będą weryfikować i jakie są ich wymagania w tym zakresie aby uniknąć rozczarowania jakim może być odrzucenie wniosku o kredyt. Ekspert kredytowy z Rzeszowa zwraca uwagę na najistotniejsze elementy takie jak dochody, kwota kredytu jaką możemy uzyskać, historia kredytowa (raport z BIK) oraz nieruchomość którą chcemy kupić i sfinansować kredytem. Warto je przeanalizować zanim złożymy wniosek o kredyt hipoteczny. Szczegóły zostały przedstawione w poradniku kredytowym.

Ekspert Kredytowy : Michał Stanioch

Kredyt Hipoteczny w Rzeszowie

Doradca Kredytowy w Rzeszowie

E-mail: [email protected]

Telefon: +48 502 407 637

Wyślij formularz kontaktowy a Doradca Kredytowy z Rzeszowa oddzwoni !

 

Oceń Treść
[Głosów: 168 Średnia: 5]