2 czerwca 2023

Kredyty dla firm w Opolu – bez zabezpieczeń

kredyty dla firm Opole

Ekspert kredytów dla firm z Opola oferuje pomoc w uzyskaniu finansowania dla biznesu. W niniejszym tekście opisujemy najważniejsze naszym zdaniem elementy kredytów bez zabezpieczeń. Prowadząc działalność gospodarczą czy spółkę w Opolu często stajemy pod wyzwaniem pozyskania zewnętrznego finansowania. Dlatego też kredyty dla firm bez zabezpieczenia to bardzo popularne produkty finansowe. Małe i średnie firmy z Opolszczyzny najczęściej potrzebują niewielkie kwoty kredytu na bieżącą działalność. Mogą je uzyskać bez zabezpieczeń majątkowych. W artykule opisujemy jak uzyskać taki kredyt i gdzie go szukać w Opolu.

Kredyty dla firm w Opolu – jak ich szukać

Kredyty firmowe są oferowane przez praktycznie wszystkie banki działające w Opolu. Jeżeli prowadzimy firmę i posiadamy w banku rachunek to najlepiej zapytać tam o kredyt. Bank, który widzi, poprzez transakcje na rachunku, jak dobrze działa nasza firma być może będzie w stanie przedstawić nam najlepszą ofertę. Oczywiście nie ma reguły dlatego jak zawsze radzimy aby udać się do kilku banków aby mieć porównanie. Być może bank z którym nie współpracujemy da nam lepszą ofertę kredytową gdyż akurat jest nastawiony na pozyskiwanie takich Klientów. Nigdy nie wiemy jaką strategię w danym momencie realizuje dany bank jeżeli chodzi o kredyty dla firm bez zabezpieczeń.

Ekspert kredytów dla firm w Opolu

Ponieważ chodzenie bo bankach zajmuje dużo czasu stąd rekomendujemy korzystanie z bezpłatnych usług doradcy kredytowego. Doradca kredytowy posiada aktualną wiedzę na temat kredytów dla firm bez zabezpieczenia. Doradca kredytowy działa kompleksowo czyli poprowadzi nas przez cały proces uzyskiwania kredytu dla firmy. Ponieważ ekspert kredytów dla firm jest wynagradzany przez banki to nie musimy martwić się o jego prowizję za udzielenie kredytu. Kredyty dla firm bez zabezpieczeń wymagają dostarczenia do banku dokumentów finansowych firmy oraz wypełnienia wniosku kredytowego. Przy tych formalnościach rzetelny pośrednik kredytowy również z nam pomoże.

Kredyty dla firm bez zabezpieczeń – najważniejsze elementy

Kredyty dla firm bez zabezpieczeń najczęściej są oferowane osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą. Są to kredyty o kwotach nie większych niż kilkaset tysięcy złotych. Najczęściej banki nie chcą pożyczyć więcej niż 300 – 500 tysięcy złotych bez tak materialnego twardego zabezpieczenia w postaci ruchomości czy nieruchomości.

Kwota kredytu bez zabezpieczenia może być wydana na dowolne cele związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Można z takiego kredytu spłacać zobowiązania, kupować towary, zapłacić wynagrodzenia pracowników, kupić maszyny czy pojazdy, które będą wykorzystywane w firmie. Jednym z rodzajów kredytu bez zabezpieczenia jest limit w rachunku. Ten produkt pozwala na korzystanie z niego wtedy gdy potrzebujemy środków finansowych. Jest to swoista poduszka bezpieczeństwa pozwalająca nam zabezpieczyć potrzeby finansowe na przyszłość. Tak więc jest to bardzo dobry sposób finansowania dla wielu firm z Opola.

Kredy dla firmy – koszty i promocje

Kredyty dla firm bez zabezpieczeń są oczywiście obarczone różnymi kosztami. Najczęściej jest to prowizja (opłata) przygotowawcza oraz odsetki. Klient uzyskuje wiążącą ofertę kredytu firmowego dopiero gdy złoży do banku poprawny wniosek kredytowy. Pamiętajmy, iż niektóre banki stosują okresowe promocje polegające na udzielaniu kredytów bez prowizji – warto ich szukać. Ekspert kredytów firmowych z Opola (o ile korzystamy z jego usług) powinien doskonale wiedzieć w których bankach są aktualnie promocje kredytów firmowych lub oferty specjalne kredytów dla wybranych branż.

Kredyty dla firm bez zabezpieczeń – wymagania wobec firm

Nie każda osoba prowadząca działalność gospodarczą w Opolu ma szanse na kredyty dla firm bez zabezpieczeń. Najczęściej banki wymagają aby taka firma działała co najmniej rok wstecz. Ważne jest również aby firmy generowały dochody gdyż muszą mieć możliwość spłaty kredytu. Jednoosobowe działalności gospodarcze nie osiągające dochodu nie mają szans na kredyt firmowy gdyż z punktu widzenia banku nie będą miały z czego dokonać spłaty kredytu.

Weryfikacja historii kredytowej przedsiębiorcy

Istotne są również kwestie związane z historią kredytową w zgromadzoną BIK. Każdy wniosek kredytowy będzie zweryfikowany w biurze informacji kredytowej. Banki sprawdzają historię kredytową firmy jak również osoby, która jest właścicielem. Jeżeli spłacamy już jakieś kredyty lub w przeszłości spłacaliśmy nieregularnie swoje pożyczki bądź kredyty to możemy mieć niewielkie szanse na kredyt dla firmy bez zabezpieczenia. Historia kredytowa naszej firmy jest dla banki niezwykle ważna gdyż pokazuje jak solidnymi kredytobiorcami jesteśmy.

Kredyty dla firm bez zabezpieczeń – jak złożyć wniosek

W większości opolskich banków należy wypełnić wniosek w formie papierowej, podpisać go, załączyć odpowiednie dokumenty i dostarczyć do banku. Są banki w których można złożyć wniosek elektronicznie i zatwierdzić go kodem uzyskanym poprzez komunikat SMS. We wniosku o kredyt dla firmy należy podać dane osobiste oraz dane jednoosobowej działalności gospodarczej, kwotę wnioskowanego kredytu, cel jego wykorzystania oraz załączyć dokumenty finansowe firmy za odpowiedni okres.

Dokumenty finansowe wymagane przez bank najczęściej zależą od tego jaką formę opodatkowania wybrała dana firma. Działalności gospodarcze opodatkowane na zasadach ogólnych przedstawiają książkę przychodów i rozchodów za ostatni rok oraz bieżące kwartały. Może się również okazać, iż w trakcie analizy wniosku kredytowego bank będzie oczekiwał dodatkowych dokumentów czy wyjaśnień.

Wybór oferty kredytowej i negocjacje z bankiem

Po złożeniu wniosku kredytowego czekamy na decyzję banku. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji bank przedstawia nam ofertę kredytu. Jeżeli złożyliśmy wnioski o kredyt dla firmy do kilku banków w Opolu to być może, że każdy z nich przedstawi nam ofertę kredytową. W takiej sytuacji możemy wybrać tą, która jest dla nas najkorzystniejsza. W wyborze najlepszej oferty również pomoże nam ekspert kredytowy gdyż często są one tak napisane, iż trudno je wprost porównać.

Jeżeli wybierzemy finalnie ofertę jednego banku i ją zaakceptujemy to zostanie przygotowana dla nas umowa kredytowa. Zawarcie umowy kredytowej następuje w oddziale banku. Po podpisaniu umowy zostanie nam udostępniony kredyt zgodnie z warunkami umowy.

Kredyty dla firm bez zabezpieczeń – pomoc doradcy kredytowego z Opola

Starając się o kredyty dla firm bez zabezpieczeń warto skorzystać z usług pośrednika kredytowego z Opola. Pamiętajmy, iż nie ponosimy kosztów współpracy z takim doradcą gdyż wynagradzają go banki. Pośrednik wesprze nas przy wyborze banków do których warto złożyć wniosek, przygotowaniu wniosków kredytowych i analizie ofert kredytów.

Jeżeli poszukujecie Państwo eksperta kredytów dla firm w Opolu to zapraszamy do kontaktu z Hiportal.