28 lutego 2024

Warto analizować promocje kredytów hipotecznych

promocje kredytów hipotecznych

Na rynku kredytów hipotecznych podobnie jak na innych rynkach kredytowych banki walczą o klientów konkurując między sobą. Tymi klientami jesteśmy My dlatego aby przykuć mocniej naszą uwagę banki czasem oferują różnorakie akcje pod hasłem promocje kredytów hipotecznych. Oczywiście musimy pamiętać, iż dla banku celem promocji nie jest to aby koniecznie sprzedać nam tańszy produkt kredytowy ale aby przyciągnąć więcej klientów i często tych o lepszej zdolności kredytowej. Bądź też sprzedać danej grupie klientów określony produkt kredytowy.

Promocje kredytów hipotecznych

Na pewno warto analizować promocje kredytów hipotecznych gdyż często banki wprowadzają je gdy chcą szybko przyciągnąć większą liczbę klientów. Są to krótkie okresy (najczęściej kilka tygodni lub miesięcy) i to jest największe wyzwanie gdyż może się zdarzyć tak, iż w momencie gdy będziemy chcieć kupić mieszkanie na kredyt może nie być ciekawych promocji. I dlatego być może również czasem warto wstrzymać się na chwilę z zakupem mieszkania i zaczekać na ciekawe promocje kredytów hipotecznych.

Jeżeli nie mamy presji czasowej co do zakupu mieszkania to warto w porozumieniu z ekspertem kredytowym zaczekać na atrakcyjne promocje kredytów hipotecznych. Eksperci kredytowi analizują na bieżąco sytuacje na rynku i mają wiedzę na temat aktualnych promocji. Znają ich parametry i wiedzą kiedy te promocje wygasną.

Przykładowe promocje kredytów hipotecznych

Banki projektują różne promocje kredytów hipotecznych. Przykładowa oferta promocyjna może zakładać 0% prowizji banku i trwać przez określony czas. Pamiętajmy, iż każda promocja powinna odwoływać się do regulaminu promocji gdzie są opisane jej szczegółowe warunki. Zazwyczaj taki regulamin znajdziemy na stronie www banku. Wystarczy w okresie promocji złożyć kompletny wniosek bądź w okresie ważności formularza informacyjnego. Jest to na pewno interesująca promocja gdyż nie poniesiemy kosztów prowizji jednak w związku z promocją bank może mieć dodatkowe wymagania – na przykład może wymagać założenia rachunku bankowego z deklaracją comiesięcznych wpływów w określonej kwocie. Bank może również wymagać przykładowo zawarcia umowy ubezpieczenia indywidualnego.

Jako inny przykład aktualnej promocji możemy podać ofertę Banku Hipotecznego trwającą do końca miesiąca w której bank proponuje klientom marżę kredytu na określonym poziomie. Oferta banku dotyczy tylko kredytów, których zabezpieczeniem jest mieszkanie a dochody są uzyskiwane wyłącznie z tytułu umowy o pracę. W tej promocji bank nie wymaga wpływów na rachunek bankowy czy też zakupu ubezpieczenia.

Inny przykład promocji kredytu hipotecznego. Bank proponuje skorzystanie z obniżonej marży kredytu hipotecznego. Aby mieć możliwość skorzystania z promocji należy przystąpić do ubezpieczenia na życie przez okres co najmniej 5 lat od momentu podpisania umowy kredytu hipotecznego oraz zapewnić wpływ wynagrodzenia na rachunek prowadzony w Banku. Dzięki temu możemy uzyskać w banku marżę o określonej stawce jeżeli zapewnimy wkład własny co najmniej 20% lub marżę o również zdefiniowanej ale wyższej stawce jeżeli wkład własny będzie niższy. Prowizja za udzielenie kredytu wyniesie nas 0%.

Te trzy przykłady promocji kredytu hipotecznego podaliśmy aby zobrazować jakim wyzwaniem jest porównywanie promocji kredytów hipotecznych. Tutaj na prawdę przydaje się doświadczenie i wiedza eksperta kredytowego. Specjalista finansowy ma szczegółowe informacje o aktualnych promocjach kredytów hipotecznych i zna ich dokładne warunki. Dzięki temu jest w stanie dopasować dane oferty do naszych oczekiwań oraz możliwości.

Warto analizować i porównywać promocje kredytów hipotecznych

Na pewno trzeba analizować promocje kredytów hipotecznych gdyż dzięki nim możemy zaoszczędzić na kosztach kredytu hipotecznego. Pamiętajmy jednak, iż zazwyczaj jest to handel wymienny i bank w zamian za tańszy kredyt ma różne oczekiwania. Dobrze abyśmy mieli pełną wiedzę na temat tych wymagań dlatego warto o tym rozmawiać z profesjonalnym Doradcą.

Promocje kredytów hipotecznych a ekspert kredytowy

Pamiętajmy, iż usługi eksperta kredytowego są dla nas Konsumentów bezpłatne. Ekspert kredytu hipotecznego wynagradzany jest przez banki. Wynika to z przepisów. Dlatego w naszej ocenie warto korzystać z jego usług. Ekspert kredytowy zna bieżące oferty banków a tym samym ma wiedzę na temat aktualnych promocji kredytów hipotecznych. Z pewnością doradca kredytowy będzie wiedział, które promocje kredytów hipotecznych są godne uwagi a tym samym do których banków warto składać wnioski o kredyt hipoteczny.

Doradca kredytowy Hiportal zaprasza

Jeżeli chcieli by Państwo dowiedzieć się więcej na temat aktualnych promocji kredytów hipotecznych to zapraszamy do kontaktu z nami. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy a nasz doradca kredytowy oddzwoni najpóźniej w kolejnym dniu roboczym. Zapraszamy!