24 września 2023

Szybki kredyt gotówkowy – co to oznacza

szybki kredyt gotówkowy

Często spotykamy się z pojęciem szybki kredyt gotówkowy. Jest ono używane w reklamach i przekazach marketingowych. Jednak jak w praktyce wygląda szybkość udzielenia kredytu gotówkowego ? Jak Klient może ocenić czy uzyskał kredyt szybko czy też wolno ?

Kredyt gotówkowy – co to jest ?

Zacznijmy od podstawowych kwestii a więc wyjaśnienia czym jest sam kredyt gotówkowy. A więc jest to kredyt udzielany przez bank Klientowi będącemu osobą fizyczną. Jest to kredyt w formie gotówkowej gdzie bank nie wymaga zabezpieczenia majątkowego. Kredyt jest udzielany w oparciu o informacje dostarczone przez Klienta, oświadczenia bądź zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach przez Klienta oraz raporty z Biura Informacji Kredytowej. Jeżeli bank podejmie decyzje, iż chce udzielić Klientowi kredyt gotówkowy to zawiera z nim umowę kredytu gotówkowego. Po zawarciu umowy kwota kredytu jest przelewana na rachunek wskazany przez Klienta. Następnie Klient spłaca kredyt w miesięcznych ratach przez okres wskazany w umowie.

Tak to wygląda w wielkim skrócie. Oczywiście Klienci oczekują, iż kredyt będzie udzielany przy minimalnych formalnościach oraz bardzo szybko. Dużo jednak zależy od procedur obowiązujących w danym banku. Szybki kredyt gotówkowy to w dużej mierze wypadkowa oczekiwań Klienta (na przykład co do kwoty kredytu) oraz wymagań banku (np. co do niezbędnych zaświadczeń),

Szybki kredyt gotówkowy – kiedy taki jest ?

Kredyt gotówkowy to produkt w którym możemy pożyczyć od banku w praktyce do około dwustu tysięcy złotych. Średnia kwota udzielanych kredytów pewnie będzie znacząco niższa. Zważywszy na to, iż kwoty kredytów gotówkowych nie są wysokie to banki mogą sobie pozwolić na uproszczone pożyczanie bez zabezpieczeń. I tutaj jest duże pole do optymalizacji czasowej dla banków. Generalnie możemy rozróżnić dwa ogólne modele udzielania kredytów gotówkowych: kredyt gotówkowy udzielany w oddziale banku, kredyt gotówkowy online – ewentualnie kredyt gotówkowy online z umową zawieraną przez kuriera. I teraz zależnie jaki model wybierzemy będzie to miało wpływ na czas jego udzielenia.

Najszybciej powinniśmy uzyskać szybki kredyt gotówkowy online. Jest on bardzo popularny dzięki rozwojowi firm pożyczkowych. Instytucje pożyczkowe głównie oferują swoje pożyczki gotówkowe w internecie. Klient składa wniosek o pożyczkę prze stronę www. Tutaj często decyzja wydawana jest online a więc możemy uzyskać pożyczkę w czasie kilku minut. Wadą tego procesu jest to, iż najczęściej firmy pożyczkowe udzielają do kilku tysięcy złotych. A więc nie mamy co liczyć na wysokie kwoty. Jeżeli mówimy o bankach to w takim procesie zdalnym (o ile jest dostępny w danym banku) pożyczymy nie więcej niż kilkadziesiąt tysięcy złotych (w praktyce poniżej pięćdziesięciu tysięcy). Czyli możemy podsumować, iż szybki kredyt gotówkowy online jest rzeczywiście szybki ale jednocześnie kwoty nie są duże.

Jeżeli chcemy uzyskać wyższą kwotę kredytu gotówkowego (np. sto tysięcy złotych) to jesteśmy zobowiązani udać się do oddziału banku lub doradcy kredytowego. Chodzi o to aby to człowiek zweryfikował naszą tożsamość oraz przedstawione zaświadczenia o dochodach. Pracownik banku wprowadzi nasz wniosek kredytowy do systemu i będziemy musieli chwilę poczekać na weryfikacje przez analityka banku. Ta chwila może trwać od jednego do nawet kilku dni. Zależnie od procedur obowiązujących w danym banku ale też ewentualnych dodatkowych pytań bądź wymagań analityka. Pamiętajmy, iż mówimy o znacznych kwotach kredytu gotówkowego dlatego nie dziwi nas, iż taka weryfikacja może potrwać do kilku dni. W praktyce banki tak pracują aby udzielenie takiego kredytu nie trwało dłużej niż jeden, dwa dni. W porównaniu z kredytem online nie jest to szybki kredyt gotówkowy. Jednak wydaje nam się, iż nie jest problemem dla Klienta zaczekać kilka dni aby uzyskać tak wysoką kwotę kredytu gotówkowego.

Szybki kredyt gotówkowy – co wpływa na czas

W naszej ocenie szukając kredytu gotówkowego jeżeli zależy nam na czasie to warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Dzięki temu sprawnie przejdziemy proces kredytowy. Doradca zna wymagania poszczególnych banków w danych produktach dlatego będzie wiedział jakie informacje czy dokumenty musimy przedstawić aby szybko i sprawnie złożyć wniosek kredytowy. Szybki kredyt gotówkowy jest wtedy szybki jeżeli dostarczymy bankowi wniosek kredytowy, który jest w pełni zgody z oczekiwaniami banku. Każdy brak czy błąd może opóźnić analizę wniosku. Dlatego pomoc doradcy kredytowego jest tak cenna. W dodatku nie płacimy za jego usługi gdyż każdy doradca kredytowy jest wynagradzany przez banki.