24 września 2023

Pożyczki dla firm zabezpieczone na nieruchomościach

pożyczki dla firm

Zarządzając firmą często spotykamy się z potrzebą pozyskania finansowania na działalność operacyjną bądź inwestycje. Szukając finansowania możemy nie zwrócić uwagi, iż mając nieruchomość mamy niejako zamrożone w niej środki. Te środki to pożyczki dla firm zabezpieczone na nieruchomościach.

Pożyczki dla firm na dowolny cel

Pieniądze uzyskane z pożyczki dla firm możemy przeznaczyć na dowolny cel. Jest to bardzo elastyczna forma finansowania. Otrzymujemy pożyczkę od banku lub instytucji pozabankowej bądź funduszu pożyczkowego i możemy środki te wydać na co tylko nam się podoba. Dzięki temu możemy finansować wiele różnych projektów jednocześnie. Daje nam to możliwość na przykład spłaty zobowiązań, remontu lokali, zakupu maszyn czy urządzeń. Dzięki pożyczce możemy również zakupić towary czy półprodukty niezbędne do produkcji. Pożyczka dla firm może być wykorzystana na zakup lokalu i na tym lokalu zabezpieczona. Jak widać po powyższym pożyczki dla firm są naprawdę niezwykle pomocne w działalności każdej firmy.

Pożyczki dla firm zabezpieczona na nieruchomościach

Zapewne wielu Klientów zapyta po co zabezpieczenie na nieruchomości. Głównym powodem jest fakt, iż pożyczki dla firm najczęściej udzielane są w wysokich kwotach często liczonych w milionach złotych – nawet do 20 000 000 zł. Z uwagi na tak wysokie kwoty instytucja pożyczkowa musi w jakiś sposób zabezpieczyć tą pożyczkę. Zabezpieczeniem nie zawsze musi być nieruchomość w formie budynku. To często są elementy linii produkcyjnych, kontrakty, towary, półprodukty.

Jeżeli chodzi o formę zabezpieczenia to większą elastycznością wykazują się instytucje pożyczkowe oraz fundusze oferujące takie pożyczki. Banki często wymagają jako zabezpieczenie nieruchomości i to takiej, którą mogą szybko zbyć. Pisaliśmy już kiedyś na temat nieruchomości, których banki nie kredytują. Warto zapoznać się z tym artykułem. Niestety nie znajdziemy pożyczki hipotecznej dla firmy w dużej kwocie bez zabezpieczenia.

Pamiętajmy również, iż nieruchomość stanowiąca zabezpieczenie takiej pożyczki nie musi należeć do firmy. Może to być majątek je właściciela lub wspólnika. Nieruchomość może również należeć do osoby nie związanej z firmą o ile na takie rozwiązanie zgodzi się pożyczkodawca.

Środki zamrożone w nieruchomościach

Wiele firm oraz ich właścicieli posiada nieruchomości, które świetnie nadają się jako zabezpieczenie pożyczki hipotecznej. Często właściciele firm nie zdają sobie sprawy, iż pożyczka hipoteczna jest jednym z prostszych sposobów pozyskania dużych kwot. Pożyczając środki pod zastaw nieruchomości dalej zostajemy jej właścicielem, użytkujemy ją i czerpiemy pożytki z tego tytułu.

Hipoteka na nieruchomości pozwala nam dalej korzystać z naszej nieruchomości i co ważne wciąż jesteśmy jej właścicielem. Jeżeli nasza nieruchomość jest wynajmowana i mamy z tego tytułu dochody to mimo obciążenia nią hipoteką dalej te środki będziemy uzyskiwać.

Dzięki posiadanej nieruchomości możemy uzyskać pożyczkę hipoteczną na dużą kwotę. Banki czy instytucje pożyczkowe bądź fundusze mogą nam pożyczyć nawet znaczne kwoty. Zabezpieczeniem takiej pożyczki hipotecznej może być również nieruchomość będąca w budowie o ile pożyczkodawca się zgodzi.

Pożyczki bez BIK dla firmy

Pisząc pożyczki bez BIK mamy na myśli pożyczki udzielane przez instytucje inne niż banki. Najczęściej są to instytucje pożyczkowe oraz fundusze pożyczkowe dla firm. Ci pożyczkodawcy mogą bardziej liberalnie podchodzić do weryfikacji sytuacji danej firmy. Z pewnością są elastyczniejsi od banków zarówno w zakresie analizy zdolności kredytowej jak również samej nieruchomości. Mogą zaakceptować zabezpieczenie, które nie podoba się bankom. Można również ustalić niestandardowy plan spłaty pożyczki. Dla takich niebankowych instytucji pożyczkowych każda transakcja jest w zasadzie indywidualna co daje możliwość ułożenia jej pod danego Klienta. Dzięki temu Klienci z niestandardową sytuacją finansową mogą uzyskać pożyczkę.

Gdzie znajdę pożyczki dla firm

Najlepiej spytać dobrego doradcę kredytowego. Hiportal.pl współpracuje z wieloma bankami oraz instytucjami pożyczkowymi mającymi w swej ofercie pożyczki dla firm. Wielość ofert na rynku to jest również powód dla której warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Nie będąc ekspertem kredytowym samemu będzie trudno dotrzeć do najlepszych w danym momencie ofert pożyczek hipotecznych dla firm.

Pamiętajmy, iż pożyczki hipoteczne często udzielane są w kwotach wynoszących nawet kilka milionów złotych. To powoduje, iż nawet niewielkie na pierwszy rzut oka różnice w prowizji czy marży mogą przekładać się na duże koszty. Dlatego też jest to kolejny istotny powód dla którego warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego.

Na koniec pamiętajmy, iż doradca kredytowy jest wynagradzany przez bank lub instytucję pożyczkową bądź fundusz. Dlatego też Klient nie ponosi kosztów współpracy z doradcą.

Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać na temat pożyczki dla firm to zapraszamy do kontaktu!