24 maja 2024

Jak Porównywać Kredyty

jak porównywać kredyty

Podpowiadamy kilka sposobów na porównywanie kredytów. Aby uzyskać najlepsze dla nas finansowanie warto sprawdzić kilka ofert czyli dobrze porównywać. Na rynku działa wiele banków stąd Klienci mają dostęp do dużej liczny ofert kredytowych. Należy tylko umiejętnie je porównywać aby wybrać tę najbardziej dla nas optymalną.

Jak porównywać kredyty – przygotowanie

Aby uzyskać porównanie kredytów musimy wiedzieć jakiego kredyty szukamy czyli jaką potrzebę finansową chcemy zaspokoić. Jeżeli ma to być porównanie kredytów hipotecznych to musimy znać na przykład wartość nieruchomości, którą chcemy nabyć. Podobnie należy znać kwoty własnych przychodów i zobowiązań spłacanych regularnie gdyż one również są istotne.

Pamiętajmy, iż jeżeli porównujemy niezależnie kilka banków to zawsze podawajmy te same dane aby wyniki były porównywalne. Czyńmy to również w podobnym czasie gdyż oferty banków również ulegają okresowym zmianom. Mimo, że na rynku działa wiele banków to realnie warto porównywać kilka gdyż w praktyce nie da się porównać wszystkich dostępnych na rynku finansowym.

Jak porównywać kredyty – kalkulatory kredytowe

W internecie mamy dostępnych co najmniej kilka kalkulatorów kredytowych. Szczególnie w wypadku kredytów gotówkowych czy hipotecznych są one bardzo precyzyjnie zbudowane. Kalkulatory oferowane przez różne firmy zajmujące się pośrednictwem kredytowym a czasem agencje marketingowe pozyskujące Klientów dla branży finansowej są znakomitym narzędziem do szybkiego porównania kredytów.

Dzięki kalkulatorom kredytowym można nie wychodząc z domu uzyskać ogólne informacje o istotnych parametrach kredytu w tych bankach, które są porównywane. Pamiętajmy, że korzystając z kalkulatora uzyskujemy porównanie nie wszystkich banków na rynku a wyłącznie tych, których dane są analizowane przez kalkulator. Dużą zaletą internetowych porównywarek kredytowych jest to, iż są one bezpłatne i działają online. Dzięki temu bez żadnych kosztów możemy wstępnie zorientować się w których bankach pytać o kredyt jeżeli czynimy to samodzielnie bez wsparcia doradcy kredytowego.

Kalkulatory kredytowe porównują głównie kredyty gotówkowe oraz kredyty hipoteczne. Trudno jest w ten sposób porównywać kredyty dla firm z uwagi na wielość wymagań. Pamiętajmy również, iż kalkulator kredytowy wykona nam tym bardziej precyzyjne porównanie im dane niezbędne do wykonania będą dokładniejsze.

Jak porównywać kredyty – telefoniczne konsultacje z ekspertem kredytowym

Kolejnym sposobem aby bezpłatnie uzyskać porównanie kredytów jest telefoniczna rozmowa z ekspertem kredytowym. Obecnie praktycznie każdy ekspert kredytowy oferuje telefoniczne konsultacje lub możliwość wideo-rozmowy. Dzięki temu możemy nie wychodząc z domu porozmawiać z ekspertem kredytowym i uzyskać porównanie kredytów.

Konsultacje z ekspertem kredytowym mają tą przewagę nad internetowymi kalkulatorami kredytowymi, iż zazwyczaj są bardziej precyzyjne. Ekspert kredytowy ma dostęp do wielu narzędzi bankowych, które są udostępniane wyłącznie doradcom kredytowym. Chodzi o to aby doradca mógł wstępnie sprawdzić propozycję kredytową banku bez poświęcania czasu na przygotowywanie i składanie wniosku o kredyt. Wszystkim bowiem zależy na ograniczaniu strat czasu poświęcanego na obsługę wniosków o kredyt, które mogą być odrzucone.

Stąd ekspert kredytowy dość dokładnie sprawdzi wstępnie zdolność kredytową Klienta a następnie przygotuje i prześle na e-mail porównanie kredytów kilku banków. Dzięki takim konsultacjom kredytowym online możemy szybko poznać dość szczegółowe propozycje banków i uzyskać nawet rekomendacje eksperta kredytowego. Oczywiście należy pamiętać, iż są to wstępne propozycje przygotowane bez składania wniosku o kredyt.

Jeżeli poszukujemy kredytu firmowego to konsultacje z ekspertem kredytów firmowych są bardzo dobrym rozwiązaniem gdyż internetowe kalkulatory kredytowe nie oferują porównania kredytów firmowych.

Jak porównywać kredyty – osobiste spotkanie z ekspertem

Jeżeli dysponujemy czasem to możemy umówić się na spotkanie z ekspertem kredytowym i na nim uzyskać już bardzo precyzyjne porównanie kredytów. Ekspert kredytowy wyjaśni nam wszelkie kwestie i zaproponuje najlepsze dla nas rozwiązanie finansowe. Każdy doświadczony ekspert doskonale zna rynek kredytowy oraz orientuje się w aktualnych ofertach w szczególności tych promocyjnych. Obecnie w kredytach gotówkowych i hipotecznych jest coraz więcej promocji stąd warto je dobrze analizować.

Pamiętajmy, iż współpraca z ekspertem kredytowym nic nas nie kosztuje stąd naszym zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie w zakresie porównywania kredytów. Oczywiście ważne jest znalezienie doświadczonego i rzetelnego eksperta kredytowego.