18 czerwca 2024

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

Kredyt gotówkowy to bardzo popularny produkt finansowy. Można dzięki niemu szybko i bez formalności uzyskać gotówkę. Pisząc o formalnościach zwróćmy uwagę na kredyt gotówkowy bez zaświadczeń gdyż takie pożyczki też są na rynku finansowym. Jak szukać kredytu bez zaświadczeń i na co zwrócić uwagę.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – co to jest ?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach to produkt finansowy w którym bank lub instytucja pożyczkowa nie wymaga od Klientów przedstawiania dokumentów potwierdzających uzyskiwane dochody. Dzięki takiemu uproszczonemu procesowi można posługując się w zasadzie wyłącznie dokumentem tożsamości uzyskać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń.

Rodzi się jednak pytanie – skoro nie wymaga się dokumentów potwierdzających dochody to w jaki sposób bank czy instytucja pożyczkowa sprawdzi ile zarabiamy ? Odpowiedź jest taka, iż przy kredytach na niższe kwoty bankowi może wystarczyć oświadczenie Klienta o dochodach. Klient we wniosku kredytowym oświadcza jakie dochody uzyskuje oraz z jakich źródeł. Te dane są brane pod uwagę przy obliczaniu zdolności kredytowej. Może również być tak, iż bank lub firma pożyczkowa telefonicznie będzie potwierdzała oświadczenie dzwoniąc do naszego pracodawcy.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – co jest weryfikowane

W takim kredycie z uproszczoną procedurą z pewnością każdy bank, SKOK a być może i niektóre instytucje pożyczkowe dokona weryfikacji naszej historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej. Raport z BIK-u pokazuje jakimi rzetelnymi kredytobiorcami jesteśmy oraz ile zobowiązań kredytowych czy pożyczkowych obecnie posiadamy. Dzięki temu raportowi bank dowie się czy regularnie spłacamy nasze kredyty i pożyczki a także będzie wiedział jaką kwotę miesięcznych rat już spłacamy. To są niezwykle ważne dane dla pożyczkodawcy w procesie obliczania naszej zdolności kredytowej.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń to produkt w którym bank lub firma pożyczkowa musi szybko i zdalnie potwierdzać oraz zbierać dane niezbędne do podjęcia decyzji kredytowej. Pamiętajmy również, iż może się zdarzyć tak gdy w przypadku niemożności zebrania czy potwierdzenia jakiejś informacji elektronicznie zostaniemy poproszeni i dostarczenie dokumentu. W razie jego niedostarczenia nasz wniosek może być odrzucony.

Tak jak już zasygnalizowaliśmy powyżej bank może również kontaktować się telefonicznie, oczywiście za naszą zgodą z pracodawcą aby potwierdzić uzyskiwane dochody oraz sprawdzić czy na przykład nie kończy się umowa o pracę lub zlecenia. Brak możliwości takiego potwierdzenia telefonicznego może spowodować, iż zostaniemy poproszeni o dostarczenie zaświadczenia o zarobkach lub nasz wniosek zostanie odrzucony.

Dla banku cenną informacją może być również wciąg z konta pokazujący wpływy naszych dochodów. Taki wyciąg możemy wygenerować bardzo szybko i przesłać go do banku samodzielnie lub za pośrednictwem doradcy kredytowego.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – gdzie go szukać

Nie spodziewajmy się, iż kredyt gotówkowy bez zaświadczeń to będą wysokie kwoty. Taki kredyt to najczęściej maksimum kilkadziesiąt tysięcy złotych. Brak dokumentów potwierdzających zarobki jest dla banku ryzykiem stąd nie decydują się one na pożyczanie wysokich kwot w takim uproszczonym procesie. Dlatego też jeżeli potrzebujemy wyższych kwot to niezbędne będzie przygotowanie dokumentów potwierdzających dochody.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń jest najczęściej oferowany Klientom banków. Czyli jeżeli posiadamy w jakimś banku konto przez jakiś odpowiedni czas i wpływa na nie nasze wynagrodzenie to możemy zapytać o taki produkt. Obecnie najczęściej jest tak, iż banki same wystawiają swym Klientom takie oferty. Banki mogą sobie na to pozwolić gdyż dzięki wpływom na konto widzą jakie regularne dochody uzyskujemy oraz z jakiego tytułu.

Warto również zapytać doradcę kredytowego o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Doradcy znają aktualne oferty banków oraz instytucji pożyczkowych i wiedzą gdzie można szukać takich produktów. Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń o zarobkach są szczególnie popularne wśród instytucji pożyczkowych. Ci niebankowi pożyczkodawcy mają najczęściej niezwykle proste procedury i wykorzystują do celów weryfikacji dane zbierane elektronicznie. Dzięki temu mogą sobie pozwolić na brak konieczności wymagania od Klientów papierowych zaświadczeń o zarobkach.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – koszty

Takie kredyty szybkie udzielane w uproszczonej formie mogą być droższe od tych oferowanych w tradycyjny sposób. Dzieje się tak gdyż pożyczkodawcy wychodzą z założenia, iż za wygodę należy zapłacić więcej. Dlatego też należy koniecznie sprawdzić jakie jest oprocentowanie takiego kredytu bez dokumentów oraz stawki pozostałych opłat i prowizji.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – pomoc eksperta

Ponieważ sposób naliczania kosztów może być skomplikowany to warto korzystać z pomocy doradcy kredytowego. Pamiętajmy, iż nie ponosimy kosztów wynagrodzenia doradcy gdyż uzyskuje on je od banku lub instytucji pożyczkowej. Doradca pomoże nam porównać kilka kredytów tak abyśmy mogli samodzielnie zdecydować się na któryś z nich wybierając najlepszy dla nas Klientów.